Makina e linjës së prodhimit Chapati CPE-800

Detaje teknike

Fotografitë e hollësishme

Procesi i prodhimit

Hetim

Makina e linjës së prodhimit Chapati CPE-800

Specifikimi i makinës:

Madhësia  (L) 22,510 mm * (W) 1,820 mm * (H) 2,280 mm
Elektricitet  3 faza, 380V, 50Hz, 80kW
Kapaciteti  3,600-8,100 (copë / orë)
Numri i modelit. CPE-800
Madhësia e shtypit 80 * 80 cm
Furrë Tre nivele
Ftohja 9 niveli
Counter Stacker 2 rresht ose 3 rresht
Aplikacion Tortilla, Roti, Chapati, Burrito

 

Chapati (e shkruar ndryshe chapatti, chappati, chapathi ose chappathi, i njohur gjithashtu si roti, rotli, safati, shabaati, phulka dhe (në Maldive) roshi), është një bukë e rrafshët pa maja me origjinë nga nënkontinenti Indian dhe prodhimi kryesor në Indi, Nepal, Bangladesh , Pakistan, Sri Lanka, Afrika Lindore, Gadishulli Arabik dhe Karaibet. Chapatis janë bërë me miell gruri të plotë të njohur si atta, të përzier në brumë me ujë, vaj dhe kripë opsionale në një  enë përzierëse të quajtur parat dhe janë gatuar në një tava (tigan i sheshtë). isshtë
një element kryesor i zakonshëm në nënkontinentin Indian, si dhe midis të huajve nga nënkontinenti Indian në të gjithë botën.

Shumica e chapati-t tani prodhohen nga shtypi i nxehtë. Zhvillimi i shtypit të nxehtë Flatbread është një nga ekspertizat thelbësore të ChenPin. Roti i shtypjes së nxehtë është më i butë në strukturën e sipërfaqes dhe më i rrotullueshëm se chapati-t e tjerë.

Ndërsa koha kaloi kërkesa e klientit për rezultat më të lartë të prodhimit në modelin CPE-800.
Cap Kapaciteti i Modelit CPE-800: Shtypni 12 copë 6 Inç, 9 copë 10 Inç dhe 4 copë 12 Inç duke funksionuar me 15 cikle në minuta.
Control Kontroll superior i pozicionimit të produktit gjatë shtypjes për të rritur qëndrueshmërinë e produktit duke minimizuar mbeturinat.
Kontrolle të pavarura të temperaturës për pllakat e nxehta të sipërme dhe të poshtme
con Transportues i topave të brumit: Distanca midis topave të brumit kontrollohet automatikisht nga sensorë dhe transportues 4 rresht, 3row dhe 3 rresht sipas madhësisë së produktit tuaj.
■ Lehtë, më i shpejtë dhe i përshtatshëm për të ndryshuar rripin transportues Teflon.
System Sistemi udhëzues automatik për transportuesin Teflon të shtypit të nxehtë.
■ Madhësia: Furrë 4.9 metra e gjatë dhe 3 nivele që do të përmirësojnë pjekjen e tortilës në të dy anët.
. Rezistenca e nxehtësisë së trupit të furrës. Flaka e ndezjes së pavarur dhe vëllimi i kontrollit të gazit.
System Sistemi i ftohjes: Madhësia: 6 metra e gjatë dhe 9 nivele të cilat i japin më shumë kohë ftohje tortilës përpara paketimit. E pajisur me kontroll të ndryshueshëm të shpejtësisë, drejtues të pavarur, udhëzues të shtrirjes dhe menaxhim të ajrit.
■ Grumbulloni pirgje chapati dhe lëvizni chapati në një skedar të vetëm për të ushqyer paketimet. Në gjendje të lexojë pjesët e produktit. Të pajisur me sistemin pneumatik dhe hinkën përdoren për të kontrolluar lëvizjen e produktit për ta grumbulluar atë gjatë pirgjeve.


  • I mëparshëm:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni